Trofeum Smoka Wawelskiego 08 – 09.02.2014

W weekend 8-9 luty w Krakowie po raz drugi odbył się organizowany przez Krakowski Klub Szermierzy Puchar Europy Kadetów w szpadzie dziewcząt i chłopców „Trofeum Smoka Wawelskiego”. Turniej ten jest dużym międzynarodowym wydarzeniem sportowym, w tegorocznej edycji łącznie w szpadzie dziewcząt i chłopców wystartowało 216 zawodniczek i zawodników z 26 państw całego świata m. in. z Holandii, Czech, Niemiec, Włoch, Austrii, Japonii. Polki i Polacy absolutnie zdominowali zmagania pucharu Europy w Krakowie. Wśród szpadzistów triumfował Marcin Nikiel przed Piotrem Kapałą, a na ostatnim stopniu podium stanął jeszcze Wojciech Lubieniecki wraz z reprezentantem Rumunii Adrianem Damija. Ponadto do ósemki weszli z Polski Maciej Bielec i Maciej Golec, Austriak- Josef Mahringer oraz Włoch- Alessio Preziosi. Znakomity występ zanotowały także polskie szpadzistki. W finale Anna Mroszczak pokonała Agnieszkę Rolek, na trzecim miejscu rywalizację ukończyła Karolina Mazanek wraz z Ukrainką- Natalyą Stepanyan, w ćwierćfinale znalazły się jeszcze dwie Polki- Barbara Brych i Justyna Jagiełko, Ukrainka- Anna Blazheva i Rumunka- Ramona Calcan.