Trofeum Smoka Wawelskiego 10 – 11.01.2015

10 stycznia odbyły się zawody w szpadzie chłopców, w turnieju udział wzięło aż 204 zawodników z całego świata w tym m.in. z Niemiec, Francji, Kanady a nawet Australii. Najliczniejsza oczywiście była ekipa z Polski- 64 zawodników. Eliminacje grupowe rozpoczęły się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem o godzinie 9 rano

Po I turze walk grupowych z turnieju wyeliminowanych zostało 57 zawodników zaś po II 41. Od godziny 15 trwały walki eliminacji bezpośredniej aż do wyłonienia finałowej ósemki. Zwycięzcę turnieju poznaliśmy po godzinie 19, a został nim Neisser Loyola z Belgi pokonując reprezentanta Francji – Axel Mallo 15/12

W turnieju udział wzięło 10 krakowian w tym 2 reprezentowało barwy organizatora. Najlepiej powalczył zawodnik KKS Kraków- Iwo Janecki. W klasyfikacji końcowej Iwo uplasował się na 73 lokacie.

W drugim dniu szpadowych zmagań udział wzięło 155 zawodniczki w tym m. in. reprezentantki Jamajki, Ghany, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Słowacji… W każdym razie turniej był dość mocno obsadzony. Po I turze eliminacyjnej odpadło 43 zawodniczki, a po kolejnej fazie grup do eliminacji bezpośrednich zakwalifikowało się 81 zawodniczki. Zwyciężczyni turnieju wyłoniona została tuż po godzinie 19 a została nią reprezentantka Francji- Camille Nabeth. W finałowej ósemce nie znalazła się co prawda żadna Polka aczkolwiek mały akcent był, a to dzięki zdobywczyni srebrnego medalu. A mowa o polskim pochodzeniu Kanadyjki – Moniki Lubczynski.