W miniony weekend, w naszym pięknym mieście rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorów w szpadzie mężczyzn i kobiet. W sobotę odbyły się zmagania indywidualne podczas, których nasze barwy reprezentowała aż 14 zawodniczek i zawodników???, z dużym naciskiem na tych drugich. Najlepiej powalczył Karol Budek?, który odpadł dopiero w pojedynku o awans do pierwszej ’16 turnieju. Ostatecznie w klasyfikacji końcowej uplasował się na 24 lokacie?. Pozostali zawodnicy zajęli miejsca poza pierwszą ’32 turnieju. W szpadzie kobiet walczyły Paulina Piotrowska i Łucja Danek. Paulinie udało się awansować do pierwszej ’64, jednak przegrany pojedynek 12/15 z późniejszą Mistrzynią Polski- Ewą Trzebińską odebrał szanse na wyższą pozycję. Ostatecznie Paulina uplasowała się na 63 miejscu, a Łucja zajęła 71 lokatę.

127 Durlik Stanisław

W niedzielę odbył się turniej drużynowy. W szpadzie męskiej walczyły dwa składy- KKS I: Karol Budek, Kamil Wrona, Andrzej Kusch, Michał Drozd oraz KKS II: Władysław Budek, Igor Jasielczuk, Karol Sabatowski. W szpadzie kobiet wystartowała jedna drużyna w składzie: Łucja Danek, Paulina Piotrowska, Kaja Piotrowska.

Szpada Kobiet Drużynowo
17 KKS I

Szpada Mężczyzn Drużynowo
15 KKS I
19 KKS II

Być może tym razem spektakularnych wyników nie było, ale dla nas najważniejsze jest to, że w super składzie mogliśmy razem spędzić ten weekend ??????. Bardzo dziękujemy wszystkim naszym zawodnikom za wytrwałość i godne reprezentowanie naszych barw. W szczególności dziękujemy Kamilowi, Andrzejowi oraz Michałowi??? za to, że po raz kolejny wystartowali z lajkonikiem na ramieniu, a także za ich ogromnego ducha walki i te super emocje???, których nam dostarczyli.