W miniony weekend, w naszym pięknym mieście rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorów w szpadzie mężczyzn i kobiet. W sobotę odbyły się zmagania indywidualne podczas, których nasze barwy reprezentowała aż 14 zawodniczek i zawodników💪🤺💪, z dużym naciskiem na tych drugich. Najlepiej powalczył Karol Budek😍, który odpadł dopiero w pojedynku o awans do pierwszej ’16 turnieju. Ostatecznie w klasyfikacji końcowej uplasował się na 24 lokacie😍. Pozostali zawodnicy zajęli miejsca poza pierwszą ’32 turnieju. W szpadzie kobiet walczyły Paulina Piotrowska i Łucja Danek. Paulinie udało się awansować do pierwszej ’64, jednak przegrany pojedynek 12/15 z późniejszą Mistrzynią Polski- Ewą Trzebińską odebrał szanse na wyższą pozycję. Ostatecznie Paulina uplasowała się na 63 miejscu, a Łucja zajęła 71 lokatę.

Szpada Kobiet Indywidualnie
63 Piotrowska Paulina
71 Danek Łucja

Szpada Mężczyzn Indywidualnie
24 Budek Karol
36 Wrona Kamil
68 Kusch Andrzej
70 Pazera Jakub
81 Budek Władysław
86 Jasielczuk Igor
94 Drozd Michał
97 Domowicz Krzysztof
100 Margielewski Aleksander
121 Sabatowski Karol
123 Małasiński Maciej
127 Durlik Stanisław

W niedzielę odbył się turniej drużynowy. W szpadzie męskiej walczyły dwa składy- KKS I: Karol Budek, Kamil Wrona, Andrzej Kusch, Michał Drozd oraz KKS II: Władysław Budek, Igor Jasielczuk, Karol Sabatowski. W szpadzie kobiet wystartowała jedna drużyna w składzie: Łucja Danek, Paulina Piotrowska, Kaja Piotrowska.

Szpada Kobiet Drużynowo
17 KKS I

Szpada Mężczyzn Drużynowo
15 KKS I
19 KKS II

Być może tym razem spektakularnych wyników nie było, ale dla nas najważniejsze jest to, że w super składzie mogliśmy razem spędzić ten weekend 🥰🥰🤺💪🥰🥰. Bardzo dziękujemy wszystkim naszym zawodnikom za wytrwałość i godne reprezentowanie naszych barw. W szczególności dziękujemy Kamilowi, Andrzejowi oraz Michałowi😘😘😘 za to, że po raz kolejny wystartowali z lajkonikiem na ramieniu, a także za ich ogromnego ducha walki i te super emocje🥰🤺🥰, których nam dostarczyli.
CHŁOPAKI –)——– powtórka za rok! 💪🤺💪

 

Od lewej: Budek Karol, Wrona Kamil, Kusch Andrzej, Drozd Michał
Mistrzostwa Polski Seniorów, Kraków 25-26.05.2019 r.