For english version click here

Zajęcia

Pod okiem doświadczonych trenerów dzieci zdobywają umiejętności posługiwania się białą bronią- szpadą. Poprzez sportową pasję staramy się propagować zdrowy tryb życia zachęcając jednocześnie dzieci do czynnego i regularnego udziału w treningach. Szermierka uczy i bawi jednak przede wszystkim jest to elitarna dyscyplina sportu, która korzystnie wpływa na rozwój zarówno intelektualny jak i fizyczny dziecka. Nasi zawodnicy nabywają umiejętności koncentracji i szybkiego podejmowania decyzji, uczą się szacunku dla przeciwnika oraz poznają nowych kolegów i koleżanki. W ramach długofalowego cyklu szkoleniowego nasi podopieczni po za treningami w klubie biorą również udział w oferowanych przez nasz klub obozach. Ponadto nieodzownym elementem sportu są oczywiście starty w turniejach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Zarząd klubu stara się by nasi podopieczni mogli wziąć udział w jak największej liczbie zawodów, organizując wspólne wyjazdy pod opieką trenera. Niejednokrotnie takie wyjazdy na turnieje dla niektórych rodzin stają się ciekawym pomysłem na wspólne spędzenie weekendu. Przygodę z szermierką może rozpocząć niemal każdy i w dowolnym wieku.

Grupa Początkująca

W tej grupie prowadzone są zajęcia dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z szermierką sportową. Zajęcia prowadzone są na profesjonalnym elektrycznym sprzęcie szermierczym. Podczas treningów dzieci rozwijają sprawność całego ciała, koordynację swoich ruchów oraz ich zwinność i precyzję. Przede wszystkim jednak dzieci uczą się systematyczności i wytrwałości w dążeniu do celu.

Grupa Zaawansowana

Do tej grupy po akceptacji trenera dołączają zawodnicy z grupy początkującej. Kontynuują swoją przygodę z szermierką, stale podnosząc umiejętności. Zawodnicy biorą udział w turniejach rangi krajowej i międzynarodowej aktywnie uczestnicząc w systemie rywalizacji sportowej.

Grupa Rekreacyjna

W ramach tej grupy prowadzone są zajęcia dla osób dorosłych. Jest to propozycja dla tych, którzy poszukują wymagającej i oryginalnej formy aktywności sportowej. Aby dołączyć do grupy nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie i znajomość sztuki szermierczej. Mile widziany jest za to zapał do walki. Nasi podopieczni po za treningami mają również możliwość wyjazdu na towarzyskie, amatorskie turnieje szermiercze, podczas których mogą się zmierzyć z zawodnikami z innych miast w Polsce.