Ramowy harmonogram treningów szermierczych wygląda następująco:

Grupa Początkują  (dzieci) – poniedziałki, środy, piątki, g. 17:00-18:20

Grupa Zaawansowana (młodzież) – poniedziałki, środy, piątki, g. 18:30-20:30

Grupa Rekreacyjna (dorośli) – wtorki i czwartki, g. 20:30-22:00

Grupa Rekreacyjna Początkująca (dorośli) – wtorki, g. 19:30-20:30, czwartki, g. 19:00-20:30

Konsultacje, grupa zaawansowana – wtorki, g. 18:00-19:30
oraz czwartki, g. 17:00-19:00

Kalendarz treningów odbywających się na naszej sali przy ul. Czerwieńskiego 16:

Szermierka

Pod okiem doświadczonych trenerów uczestnicy zajęć zdobywają umiejętności posługiwania się szpadą sportową. Szermierka korzystnie wpływa na rozwój intelektualny i fizyczny. Nasi zawodnicy nabywają umiejętności koncentracji, szybkiego podejmowania decyzji, uczą się szacunku dla przeciwnika oraz zawierają nowe znajomości. W ramach długofalowego cyklu szkoleniowego nasi podopieczni, poza treningami w klubie, biorą również udział w oferowanych przez nasz klub obozach. Ponadto nieodzownym elementem sportu są starty w turniejach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Zapisy do klubu trwają cały rok, a przygodę z szermierką może rozpocząć niemal każdy i w dowolnym wieku.

Rekrutacja

Do sekcji sportowej przyjmujemy dzieci od 7 roku życia, zaś dorosłych w dowolnym wieku zapraszamy do sekcji rekreacyjnej. By rozpocząć treningi nie jest wymagany własny sprzęt szermierczy – udostępniamy go z zasobów klubowych. Pierwsze zajęcia w grupach dziecięcych są darmowe i niezobowiązujące, zaś w rekreacyjnych wiążą się z opłatą 50zł, która odliczana jest od pierwszej składki, w przypadku zapisu do klubu. Należy zaopatrzyć się w komfortowy strój sportowy oraz obuwie przeznaczone do użytku halowego. Ponadto warto wziąć ze sobą butelkę wody.

Zapisy prowadzi sekretariat klubu, przy ul. B. Czerwieńskiego 16. Opłaty członkowskie są stałe i niezależne od liczby obecności w danym miesiącu. Składki należy opłacać najpóźniej do 10 dnia każdego miesiąca. Przy zapisie do klubu obowiązuje jednorazowa opłata wpisowa w wysokości 80,00 zł.

Wysokości składek członkowskich:

 • 180,00 zł miesięcznie dla członków korzystających ze sprzętu klubowego
 • 140,00 zł miesięcznie dla zawodników posiadających własny, kompletny sprzęt szermierczy

  Zniżki:
  – Opłacenie składek za okres roku to koszt 11 x dana stawka, a więc premiowane jest ulgą w wysokości jednomiesięcznej opłaty. Z opcji takiej można skorzystać w dowolnym terminie, przy czym nie ma możliwości uzupełnienia w ten sposób składek zaległych
  – Składki członkowskie drugiego i każdego kolejnego małoletniego członka najbliższej rodziny są obniżone ze stawki 180zł do 130zł oraz ze stawki 140zł do 100zł

Oferujemy także:

 • Lekcje szermiercze indywidualne – Czas trwania: 30 minut – Koszt: od 80zł
 • Szkolenia szermiercze od podstaw, indywidualne i grupowe – Czas trwania uzależniony od liczebności grupy – Koszt: od 100zł
 • Wynajem sali sportowej z zapleczem
 • Urozmaicenie imprez firmowych instruktażem i walkami szermierczymi
 • Prowadzenie szermierczych zabaw i szkoleń dla dzieci
 • Wynajem sprzętu szermierczego

Zgłoszenia przyjmowane są drogą sms-ową, mailową oraz telefoniczną. Szczegóły i terminy ustalane będą indywidualnie.

Grupa Początkująca

W zajęciach tej grupy uczestniczą dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z szermierką sportową. Zajęcia prowadzone są w sposób wysoce profesjonalny z równą dbałością o rozwój dzieci w zakresie szkolenia szpadowego, jak i w zakresie ogólnosportowym. Podczas treningów dzieci rozwijają sprawność całego ciała, koordynację, zwinność i precyzję ruchów. Nie bez znaczenia jest także nauka systematycznej pracy, wytrwałości w dążeniu do celu, wartości uczciwej, sportowej rywalizacji.

Grupa Zaawansowana

Do tej grupy dołączają wyczynowe szpadzistki i szpadziści. Zawodnicy biorą udział w turniejach rangi krajowej i międzynarodowej, aktywnie uczestnicząc w systemie rywalizacji sportowej.

Grupa Rekreacyjna

W ramach tej grupy prowadzone są zajęcia dla osób dorosłych. Jest to propozycja wszystkich poszukujących oryginalnej formy aktywności sportowej. Nasi podopieczni poza treningami, mają również możliwość wyjazdu na towarzyskie, amatorskie turnieje szermiercze, podczas których mogą się zmierzyć z zawodnikami z całej Polski

Pokazy

Nasz klub organizuje również pokazy szermiercze. Prezentacja obejmuje krótki wykład oraz widowiskową walkę szpadową. Wydarzenia organizowane są w sposób zachowujący wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Zachęcamy do kontaktu!

Kendo

W celu zapoznania się z ofertą naszej sekcji kendo zapraszamy na dedykowaną stronę internetową http://koryukan.pl

 

Wsparcie

Zajęcia szermierki i kendo w naszym klubie są dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.