Kamil Wrona

Dyrektor

Wieloletni zawodnik Krakowskiego Klubu Szermierzy, multimedalista Mistrzostw Polski i były reprezentant kadry narodowej w szpadzie.
Z KKS-em związany od 2001, gdy jako uczeń szkoły podstawowej dołączył do najmłodszej grupy treningowej w naszej dawnej siedzibie przy ulicy Kościuszki. Od tamtej pory nieprzerwanie aktywnie, w różnych rolach, uczestniczy w życiu Klubu.


Zbigniew Ryczek

Trener koordynator

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. B. Czecha w Krakowie, kierunek Nauczyciel Wychowania Fizycznego. Tytuł Trenera szermierki uzyskał kończąc studia podyplomowe na Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach. Na co dzień pracuje jako Starszy Wykładowca w Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie. W latach ’80 był instruktorem w KS Cracovii, później w klubie AZS AWF Kraków, a od lutego 2016 roku Trener zawodników Krakowskiego Klubu Szermierzy. W latach 2007- 2011 zajmował stanowisko Asystenta Trenera w Polskim Związku Szermierczy, gdzie szkolił zawodników kadry narodowej w szpadzie mężczyzn. W 2011 roku odbył Staż Trenerski w Budapeszcie. Po za tytułem Trenera I klasy w szermierce jest również Instruktorem Sportu w narciarstwie Alpejskim, Trenerem II klasy Koszykówki, Instruktorem Gimnastyki oraz Instruktorem Piłki Nożnej. W swoich zawodnikach potrafi obudzić ciekawość i zapał do tego sportu, nic zatem dziwnego, że jego podopieczni odnoszą sukcesy.


Łukasz Międzik

Trener

Przygodę z szermierką rozpoczął jeszcze w szkole podstawowej, przez lata trenował i zdobywał tytuły mistrzowskie w barwach Krakowskiego Klubu Szermierzy. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego. Pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej w Kornatce. Nie poprzestaje jednak tylko na pracy w oświacie. Instruktor szermierki a także piłki siatkowej i pływania. Wyznaje ideę stałego podnoszenia poprzeczki w związku z czym bierze udział w różnych kursach doszkalających. Przez lata związany z Krakowskim Klubem Szermierzy dziś trenuje i szkoli najmłodszych adeptów szermierki.


Jakub Międzik

Instruktor

Od najmłodszych lat trenował razem z bratem zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Absolwent Akademii Pedagogicznej. Obecnie jest instruktorem szermierki i pomaga w szkoleniu kolejnych pokoleń zawodników. Techniczne uzdolnienie pozwala mu także na zajmowanie się konserwowaniem oraz naprawą sprzętu szermierczego co czyni go ważnym członkiem zespołu Krakowskiego Klubu Szermierzy.


Szymon Wilczyński

Trener przygotowania motorycznego


Absolwent AWF Kraków. Trener Judo oraz przygotowania motorycznego sportowców. Uczestnik wielu szkoleń międzynarodowych. Posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi w różnym wieku. Oprócz Judo jego pasją są sporty wodne i szermierka. Ratownik WOPR, instruktor pływania. W naszym klubie prowadzi zajęcia z przygotowania motorycznego.