Trofeum Smoka Wawelskiego 27 – 28.01.2018

Walki odbywały się na dwóch halach Centrum Rozwoju Com- Com Zone w Nowej Hucie. Do turnieju zgłosiła się jak dotychczas największa liczba startujących bo aż 423 zawodniczek i zawodników z 33 krajów z całego świata. Między innymi do Krakowa przybyli reprezentanci tak odległych krajów jak Australia, Brazylia, Chile, Kolumbia, Hongkong czy Jamajka.

Na koniec pierwszego dnia Marsylianka…

W sobotę 27 stycznia na planszach szpady skrzyżowali szpadziści, łącznie wystartowało 217 zawodników. Walki ruszyły zgodnie z zaplanowanym harmonogramem o godzinie 9 rano. Po godzinie 17 wyłoniono najlepszą ósemkę, w której znaleźli się reprezentanci Stanów Zjednoczonych, Portugalii, Francji, Włoch oraz Polski. W walce finałowej spotkali się Alexis Messien (Francja) oraz Nicholas Lawson (Stany Zjednoczone), po zaciętym pojedynku zwycięzcą Trofeum Smoka Wawelskiego w 2018 roku został Francuz. Najwyżej z Polaków uplasował się Jan Socha, który w klasyfikacji końcowej zajął 7 miejsce. Na zakończenie pierwszego dnia szpadowych zmagań w Krakowie odbyła się uroczysta dekoracja finalistów podczas, której rozbrzmiała Marsylianka.

Na zakończenie turnieju ku uciesze gospodarzy rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego…

W niedzielę 28 stycznia na plansze stawiły się szpadzistki, łącznie 206 zawodniczek. Walki, również ruszyły zgodnie z planem i już po godzinie 17 znaliśmy finałową ósemkę, w której znalazły się reprezentantki Ukrainy, Japonii, Węgier, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Rumunii oraz Polski. W pojedynku finałowym spotkały się Alicja Klasik (Polska- RMKS Rybnik) oraz Sophie Chavigny (Ukraina). Po emocjonującym pojedynku, zwyciężczynią tegorocznej edycji Pucharu Europy Kadetów została Alicja Klasik. Tym samym podczas dekoracji usłyszeliśmy Mazurka Dąbrowskiego.